7151 700    

Teenuste hinnakiri

Ülevaade tasulistest teenustest ja hinnakirjast

Tutvustav informatsioon

Oleme siin leheküljel välja toonud tasulised teenused, mida pakume meie nimistutes olevatele patsientidele lisaks Tervisekassa tasuta teenustele. Tasuliste teenuste vastuvõtule saab registreerida ka meie Kesklinna Kliinikusse, Narva mnt 7.

Helista (+372) 715 1701 Kesklinna Kliinik / (+372) 715 1700 Veerenni Kliinik

Võta meiega ühendust ja küsi lisainformatsiooni.

Tasulised teenused meie tervisekeskuses

Mootorsõidukijuhi tervisenõuded on sätestatud Vabariigi Valitsuse määrusega.

Tervisenõuded kehtestatakse järgmiselt:

  • I gruppi kuuluvad A-, AM-, B- ja BE-kategooria ning nende alamkategooriate mootorsõidukite, välja arvatud B-kategooria takso ning A- ja B-kategooria alarmsõidukite juhid, ning T-kategooria traktori ja liikurmasina juhid;
  • II gruppi kuuluvad C-, CE-, D- ja DE-kategooria ning nende alamkategooriate mootorsõidukite, B-kategooria takso ning A-, B- ja C-kategooria alarmsõidukite juhid ning juhtimisõiguse taotlejate ja mootorsõidukijuhtide õpetajad

Mootorsõidukijuhi tervisetõendi taotlemiseks palume:

  • täita enne vastuvõttu patsiendiportaalis tervisedeklaratsioon
  • võtta kaasa isikut tõendav dokument (pass, juhiluba või ID-kaart)
  • juhtimise ajal kasutatavad abivahendid (prillid, kontaktläätsed, kuulmisaparaat, proteesid jms)
  • olla söömata vähemalt 2 tundi enne vastuvõttu

Pane tähele! Kui vastuvõtu raames selguvad taotlejal tõendi kohest väljastamist segavad terviseprobleemid, suunatakse ta eriarsti vastuvõtule või täiendavatele uuringutele (lisatasu eest). Alles seejärel saab perearst teha lõplikku otsuse tõendi väljastamise/mitte väljastamise osas.

Vastuvõtu eest tuleb tasuda ka juhul, kui meditsiinilistel näidustustel perearst tervisetõendit ei väljastata.

Relvaloa tervisetõendi taotlemiseks palume võtta kaasa:

  • isikut tõendav dokument (pass, juhiluba või ID-kaart)
  • kasutatavad abivahendid (prillid, kontaktläätsed)
  • tõend psühhiaatrilt

Relvaloa saamiseks vajalikud tervisenõuded on sätestatud Vabariigi Valitsuse määrusega.

Pane tähele! Kui vastuvõtu raames selguvad taotlejal tõendi kohest väljastamist segavad terviseprobleemid, suunatakse ta eriarsti vastuvõtule või täiendavatele uuringutele (lisatasu eest). Alles seejärel saab perearst teha lõplikku otsuse tõendi väljastamise/mitte väljastamise osas.

Vastuvõtu eest tuleb tasuda ka juhul, kui meditsiinilistel näidustustel perearst tervisetõendit ei väljastata.

Mootorsõidukijuhi tervisetõend on sobiv esitada Kaitseliidule liikmeks astumiseks.

Samuti sobib esitamiseks juba olemasolev kehtiv tervisetõend, mille kohaselt on isiku terviseseisundit kontrollitud vähemalt samaväärselt (nt relvaloa, abipolitseiniku, meremehe, tuukri, piloodi vms tervisetõend)

Kehtiva tervisetõendi puudumisel, palume registreeruda pereõe vastuvõtule.

Tervisekontrolli peavad läbima:

  • toidu ja joogiveega kokkupuutuvad ja käitlevad töötajad
  • loomapidajad ja isikud, kes oma tööülesannete tõttu puutuvad vahetult kokku põllumajandusloomade ja loomsete saadustega
  • õpetajad ja lasteasutuste töötajate ning teised töökohustuste tõttu laste ja noorukitega vahetult kokkupuutuvad töötajad
  • abivajajale vahetult teenust osutavad hoolekandetöötajad
  • tervishoiutöötajad ning teised patsiendiga vahetult kokkupuutuvad tervishoiuasutuse töötajad
  • kliendiga vahetult kokkupuutuvad ilu- ja isikuteenuseid osutavad töötajad
  • kõikidel eelpool loetletud tegevusaladel praktikat sooritavad või täiendusõppes osalevad õpilased, üliõpilased ja töötajad

Vaata lisaks: Juhend tervisekontrolli läbiviimiseks nakkushaiguste suhtes

Pane tähele! Kui vastuvõtu raames selguvad taotlejal tõendi kohest väljastamist segavad terviseprobleemid, suunatakse ta eriarsti vastuvõtule või täiendavatele uuringutele (lisatasu eest). Alles seejärel saab perearst teha lõplikku otsuse tõendi väljastamise/mitte väljastamise osas.

Vastuvõtu eest tuleb tasuda ka juhul, kui meditsiinilistel näidustustel perearst tervisetõendit ei väljastata.

Väljastame tervisetõendeid järgmistel eesmärkidel:

  • õppima asumiseks või töötamiseks välismaal
  • esitamiseks oma kindlustusele või ettevõttele
  • kõigil muudel juhtudel, kui teilt nõutakse tervisetõendi esitamist

Riskipiirkondadesse sõitjatel soovitame tervisekontrolliks ja vajadusel ka vaktsineerimiseks pöörduda reisinõustamisele vähemalt 4 nädalat enne reisi algust, sest mitmed vaktsiinid vajavad  aega vajaliku mõju saavutamiseks.

Vastuvõtul saab infot ka teiste ennetusmeetmete kohta (nt hügieenireeglid, putukate hammustuste vältimine, ravimid, sh malaaria ravimprofülaktika vajadus).

Reisinõustamiseks palume registreeruda pereõe vastuvõtule, kes aitab Teie terviseriske hinnata, koostab nakkushaiguste vältimiseks vajaliku vaktsineerimiskava ja teeb ka vaktsineerimised.

Vastuvõtule tulles, palume võtta kaasa olemasolev vaktsineerimispass, et teostatud vaktsiinid saaksid lisatud. Vaktsineermispassi puudumisel väljastame uue kohapeal.

Teostame hooajalisi ja erinevate nakkushaiguste vastaseid vaktsineerimisi, nii arsti soovitusel kui inimese enda soovil.

Loe lisaks haigustest ja vaktsineerimisest 

Vaktsineerimiseks palume registreeruda pereõe vastuvõtule.

Vaktsiinipassi olemasolul, palun võtta see vastuvõtule kaasa, et teostatud vaktsiinid saaksid lisatud.

Üldist informatsiooni vaktsiinide olemasolust ja keskuse lahtiolekuaegade jms kohta saate telefonil 5451 1001. Üldine informatsioon ei hõlma meditsiinilist nõustamist.

Kinesioteip on õhuke elastne teip, mille eesmärk on toetada tugiliikumiselundkonna kehaomaseid taastumisprotsesse.

Kinesioteipimiseks palume registreeruda pereõe vastuvõtule.

Kinesioteipi saab kasutada:

  • liigeste stabiliseerimiseks
  • lihaste funktsiooni toetamiseks
  • verevarustuse lokaalseks ergutamiseks
  • lümfivoolu parandamiseks

Paigaldatud kinesioteip ei piira keha normaalset liikumist ja seda võib hoida peal kuni 5 päeva.

Kinesioteipimine annab head efekti nii alaseljavalude, õlavöötmepiirkonna pingetest tekkinud valude kui ka teiste piirkondade liiges- ja lihasvalu leevendamisel. Samuti kiirendab kinesioteip tursete alanemist ja hematoomide paranemist.

Kinesioteipimise efektiivsuse tõstmiseks on soovitav seda kombineerida kas massaaži või füsioteraapiaga.

Tegemist on telemeditsiinilise teenusega perearstikeskuse ja dermatoloogi vahel, et võimaldada patsiendile sünnimärkide kontrollimise teenust tema elukoha lähedal.

Dermtesti lahenduse abil saab edastada neevusest tehtud pildi ja anamneesi eriarstile distantsilt hindamiseks. Dermtesti missioon on parandada melanoomi varajast avastamist ja langetada melanoomi surmade arvu.

Dermtesti puhul on tegemist nn lesion-directed-triage dermatoskoopia lahendusega, kus tavapäraselt pildistatakse uuringu käigus 1-3 sünnimärki, mis patsiendile muret teevad. Seega ei ole tegemist kogu keha uuringuga, vaid esimese kontrolli ja hilisema jälgimise võimalusega. Dermatoskoopia pilte konsulteerivad tunnustatud dermatoloogid ja dermato-onkoloogid.

Sünnimärkide uuringuks palume registreerida pereõe vastuvõtule.

Esimese sünnimärgi uurimine maksab 55 eurot, iga järgnev sünnimärk 15 eurot (ühe vastuvõtu jooksul pildistame kuni 3 sünnimärki).

Hemodünaamika uuringust (ravimite sobivuse uuringust)  Hotman®-seadmega saavad kasu kõik vererõhuhaiged, kes peavad võtma ravimeid.

Hüpertooniat põdeva inimese vereringet ja elundite tööd analüüsib tipptehnoloogiline seade, mis annab arstile infot, millised vererõhuravimid sobivad kõige paremini just sellele patsiendile. Täpsema raviga paraneb elukvaliteet, sest organid saavad kvaliteetseks toimimiseks rohkem hapnikku ja nii pikeneb ka eluiga.

Uuring on sobilik kõigile, kes

  • soovivad personaalset raviskeemi
  • kellele praegune raviskeem ei sobi kõrvaltoimete tõttu või vererõhk pidevalt kõigub, tekitades vaevusi nagu nõrkustunnet, pearinglust
  • kelle vererõhk ei ole ravist hoolimata normis

Ravimite sobivust saab hinnata, kui inimene on vähemalt 3 nädalat rohtu võtnud.

NB! Uuringupäeval tuleb ravimid tavapäraselt hommikul sisse võtta!

Enne esmakordset uuringut kohtub patsient arstiga, kes 20 minuti jooksul küsitleb, tutvub haigusloo ja varasemalt tehtud südameuuringutega ning teeb läbivaatuse. Sellele järgnebki uuring – uuring on valutu ja kestab ca 20 minutit. Arst hindab uuringu tulemusi kohe ning annab vajadusel ka uue raviskeemi retseptid ja kaasnevad ravisoovitused.

Kestvus: kokku 40 min, selle jooksul saate kätte ka lõpptulemuse koos otsusega.

* Korduva uuringu puhul ning nimistupatsiendile kehtib hinnasoodustus -20%.

Synvisc One (Hülaan G-F 20) on hüaluroonhappe baasil valmistatud viskosuplement, mis asendab ajutiselt kahjustatud põlve sünoviaalvedeliku loodusliku ainega ning aitab liigest määrida ja polsterdada (~6-12 kuud)

Soovitame protseduuri:

  • Kui kasutad igapäevaselt ja aktiivselt kahjustatud liigest, et liigese liikumine paraneks ja muutuks ulatuslikumaks
  • Artroosi puhul ja kõigis liigeskahjustuste staadiumites liigese valu, jäikuse või kraapiva ebamugavustunde vähendamiseks

Protseduuri kirjeldus:

  • Korraga saab teha süsti ühte liigesesse.
  • Liigesepunktsioon tehakse steriilsetes tingimustes protseduuritoas
  • Kogu protseduurile kokku kulub umbes 15-20 minutit
  • Peale protseduuri võib liigest vabalt liigutada ja kasutada (soovitame ise mitte autorooli istuda)

Alustuseks broneeri aeg peremeditsiini eriarsti või füsioterapeudi juurde, kes hindab liigese seisukorda, teeb vajalikud uuringud, otsustab protseduuri vajalikkuse üle ning annab ordinatsiooni sobiva preparaadi jaoks, mille saate siis ise apteegist välja osta ja seejärel broneerida aja protseduurile.

Ravikindlustuseta nimistu patsient võib samuti pöörduda oma perearstile, kuid ta peab talle osutatud üldarstiabi ja uuringute eest ise tasuma vastavalt kehtestatud hinnakirjale. Soovitame vajaminema arstiabi olemuse täpsustamiseks enne meiega konsulteerida telefoni teel, helistades 7151 701 numbrile.

Oma ravikindlustuse kehtivust, aadressi, perearsti nime ja ajutise töövõimetuse hüvitiste väljamaksmisega seotud infot saate kontrollida internetipanga või riigiportaali www.eesti.ee kaudu.

Võta meiega ühendust

    Teenuste hinnakiri nimistu patsiendile

    Perearsti vastuvõtt kindlustamata nimistu patsiendile (30 min)

    80,00

    Pereõe vastuvõtt kindlustamata nimistu patsiendile (30 min)

    35,00

    Perearsti koduvisiit piirkonna nimistu patsiendile

    5,00

    Pereõe koduvisiit piirkonna nimistu patsiendile

    5,00

    Perearsti koduvisiit nimistu patsiendile väljaspool piirkonda

    kokkuleppel

    Reisinõustamine

    35,00

    Gripi vastane vaktsineerimine 60+, alla 7.a. lapsed, 8-19.a. riskirühma lapsed ja noorukid, rasedad (süstitav)

    tasuta

    Gripi vastane vaktsineerimine

    20,00

    Gripi vastane vaktsineerimine lastele 2-18a. (ninasprei)

    30,00

    Puukentsefaliidi vastane vaktsineerimine lastele

    37,00

    Puukentsefaliidi vastane vaktsineerimine täiskasvanutele

    40,00

    Difteeria ja teetanuse vastane vaktsineerimine(≥7a.)

    10,00

    Difteeria, teetanuse ja läkaköha vastane vaktsineerimine (≥4a.)

    35,00

    A+B hepatiidi vastane vaktsineerimine (≥16a.)

    55,00

    A-hepatiidi vastane vaktsineerimine (≤15a.)

    29,00

    A-hepatiidi vastane vaktsineerimine (≥16a.)

    45,00

    B-hepatiidi vastane vaktsineerimine (≤15a.)

    25,00

    B-hepatiidi vastane vaktsineerimine (≥16a.)

    35,00

    Kollapalaviku vastane vaktsineerimine (saadaval ainult koos reisinõustamise teenusega)

    62,00

    Tuulerõugete vastane vaktsineerimine

    62,00

    Tüüfuse vastane vaktsineerimine

    46,00

    Poliomüeliidi vastane vaktsineerimine

    20,00

    Leetrite, mumpsi ja punetiste vastane vaktsineerimine

    26,00

    Meningokoki vastane vaktsineerimine (ettetellimisel)

    66,00

    Emakakaelavähi vastane vaktsineerimine 150,00
    Pneumokoki vastane vaktsineerimine (Appernax, Vaxneuvance)

    75,00

    Pneumokoki vastane vaktsineerimine (Prevenar 13)

    63,00

    Marutaudi vastane vaktsineerimine (ettetellimisel)

    35,00

    Vöötohatise vastane vaktsineerimine, 50+ alates (ette tellimisel)

    145,00

    Rahvusvaheline vaktsineerimispass

    10,00

    NB! Näidatud on ühekordse vaktsiinidoosi manustamise hind.

    Mootorsõidukijuhi tervisekontroll ja -tõend I grupp

    38,00

    Mootorsõidukijuhi tervisekontroll ja -tõend II grupp

    53,00

    Tervisekontroll relvaloa tõendi taotlemiseks

    53,00

    Kaitseliidu tegevliikme tervisetõend

    38,00

    Tervisekontroll ja -tõend nakkushaiguste kohta (uuringuta)

    28,00

    Tervisekontroll ja -tõend nakkushaiguste kohta (röntgenuuringuga)

    42,00

    Tervisekontroll ja -tõend nakkushaiguste kohta (röntgenuuring + 2 osaline BAK analüüs)

    80,00

    Tervisekontroll ja -tõend nakkushaiguste kohta (3 osaline BAK analüüs)

    68,00

    Tervisetõendid esitamiseks ametlikul eesmärgil

    40-80,00

    Kehtiva tervisetõendi dublikaadi väljastamine

    20,00

    Synvisc One protseduur

              60,00

    Kinesioteipimine

              10-15,00

    Sünnimärgi uuring (Dermtest)

    55,00

    Sünnimärgi uuring (alates teisest iga järgnev)

    15,00

    Hemodünaamika uuring (Hotman®)

    130,00

    Ultraheliuuring ninakõrvalkoobastest (Sinuscan)

    40,00

    Kordusretsepti uuendamine kindlustamata nimistu patsiendile (1-2tk.)

    20,00

    Koopia tegemine 1 lk.

    0,20

    Tähtkiri

    10,00

    Dokumentide krüpteeritult edastamine

    10,00

    Meie koostööpartnerid